Auksjon 93, april 2018

27. april og 28. april 2018

Gå tilbake til listen

#1847

Thor Solberg. En ikke tidligere kjent prøveflyvning fra Solberg. Han foretok en prøveflyvning med "Leiv Eriksson" i juni 1934 fra New York-Ottawa-Chicago. Med seg på turen hadde han fotograf Knut Vang, passasjer Åge B. Nilsen og en mekaniker. Solberg, Vang og Nilsen signerte alle konvolutten som ble frankert og stemplet ved Verdensutstillingen i Chicago 25. juni 1934. Originalt brevinnhold som medfølger forteller at kun 33 brev fulgte med på flyvningen.

NOK 7000

Utropspris NOK 5000

Observer lot